jak umyć skórzaną kurtkę

Kurtka skórzana z praniem jest surowo zabroniona! Po umyciu skórzana kurtka może zostać poplamiona, farba - zejść i skóra - stracić warstwę ochronną. W tym przypadku nie jest faktem, że plamy są myte. Ogólnie rzecz biorąc, pranie skórzanej kurtki to właściwy sposób na wyrzucenie rzeczy do kosza.

Czy można ręcznie prać skórzaną kurtkę, delikatnie czyszcząc plamy w wodzie?

Ani ręcznie, ani w maszynie do pisania, ani delikatnympranie tego nie robi. Skóra nigdy nie jest wymazana i pod żadnym pozorem. Nie ma sposobu, aby właściwie umyć skórzaną kurtkę. Kurtkę można czyścić tylko. Niekoniecznie w pralni chemicznej, wiele plam można usunąć w domu, ale nie można prać wyrobów skórzanych!

Oto kilka sekretów czyszczenia skórzanej kurtki:

 1. Można używać wody i mydła, ale nie można zanurzyć w nich kurtki.
 2. W wodnym roztworze mydła i amoniaku zanurza się gąbkę, która delikatnie lśni powierzchnię kurtki.
 3. Wodny roztwór z gliceryną przywróci połysk kurtki i zadbany wygląd.
 4. Po obróbce roztworem mydła z amoniakiem lub gliceryną, płaszcz przeciera się serwetą nasączoną olejem rycynowym.
 5. Innym niedrogim i szybkim sposobem aktualizacji kurtki jest przetarcie jej powierzchni gąbką nasączoną roztworem szamponu.
 6. Lekko ubite białka mogą przywrócić blask nawet bardzo starej skóry.

Jak wyczyścić lekką skórzaną kurtkę?

Aby wyczyścić jasną kurtkę, należy zmieszać benzynę z białym proszkiem magnezji. Otrzymaną mieszaninę nakłada się na kurtkę i usuwa ostrożnie za pomocą szczoteczki do odzieży.

Jak pozbyć się blizn na skórze?

W procesie noszenia skóra jest wymazana, szczególnie włokciami, na ramionach pod paskami toreb, na mankietach i na kołnierzykach, a także w okolicach zapięć. Zwróć kurtkę o oryginalnym wyglądzie pomoże normalny przezroczysty krem ​​do butów. Jest stosowany do otarć. Ale na mankietach i kołnierzyku, aby użyć kremu, nie jest to takie wygodne, ponieważ może pozostawić ślady na ubraniu, na ręce lub ręce. Jest o wiele bardziej wygodny w użyciu do usuwania zarysowań na mankietach za pomocą skórki pomarańczowej. Niezbędne obszary skóry są po prostu przetarte zewnętrzną stroną świeżej skórki pomarańczowej.

Jak usunąć plamy po tłuszczach ze skórzanych kurtek?

Jest na to kilka sposobów:

 1. Skrobia, kreda, talk w proszku. Aby zmyć plamy na skórzanej kurtce,wystarczy użyć mieszaniny proszku skrobi, kredy i talku (lub proszku dla niemowląt). Proszek nakłada się na plamę przez pół godziny, a następnie ostrożnie czyści za pomocą pędzla. Nie zaleca się stosowania soli w usuwaniu plam, ponieważ delikatna skóra może zostać łatwo uszkodzona przez kryształy soli i pozostawić zadrapania na kurtce.
 2. Środki do mycia naczyń. Jeśli plama jest stara, detergent do mycia naczyń poradzi sobie z nią. Nakłada się na skórę za pomocą gąbki i

  plamy na skórzanej kurtce

  wytrzyj, resztki środka usuwa się wilgotną ściereczką.
 3. Skrobia ziemniaczana. Kashitza ze skrobi ziemniaczanej - doskonałaśrodki do usuwania tłustych plam ze skóry. Nakłada się na skażony obszar, lekko wciera i pozostawia na 15-20 minut. Następnie kleik jest usuwany, a skóra jest wycierana benzyną.
 4. Serwetki czyszczące do monitorów. Świeżą plamę można usunąć za pomocą serwetek, aby wyczyścić monitory LCD, które zawierają impregnację, która pozwala na oczyszczanie powierzchni z tłuszczu.
 5. Specjalne środki. Sklepy oferują specjalne narzędzia dlausuwanie plam tłuszczowych ze skóry. Spraye radzą sobie głównie ze świeżymi plamami, a serwetki, w zależności od kompozycji, mogą być stosowane zarówno w przypadku świeżych, jak i stosunkowo starych skaz. Jednak oba typy środków do usuwania plam nie są w stanie poradzić sobie ze starym brudem - lepiej powierzyć czyszczenie pralni chemicznej.