Jak umyć poliester

Poliester jest bardzo popularną tkaniną, może przypominać bawełnę, jedwab, być szczelny lub przewiewny. Jak umyć tkaninę poliestrową, dowiesz się od tego artykułu.

Czy jest możliwe usunięcie poliestru, spowoduje wyświetlenie etykietyubrania. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, nie producenci wskazują, co myje się pokazać swoją rzecz. Jeśli widzisz, że etykieta pokazuje skrzyżowaną miseczkę - nie można tego wymazać, można je wyczyścić tylko suchą metodą.

Jak umyć rzeczy z poliestru?

Rzeczy, które wymagają mycia rąkumyć w niepalnej wodzie z proszek do prania. Nigdy nie gotuj! Poliester jest łatwo deformowany z gorącej wody. Najbardziej optymalna temperatura prania to 20-40 stopni. W przypadku lekkich rzeczy użyj proszku bez wybielacza, w ciemności nie jest źle używać specjalnego narzędzia na czarno. Nie usuwaj ciemnych rzeczy z lekkimi, nawet jeśli uważasz, że nie rzucić.

Cienki poliester można myć ręcznie lub ręczniepralka-maszyna w trybie "delikatnego mycia" w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni. Po umyciu lepiej nie wycierać w wirówce, ale powiesić ją na wieszakach w łazience i lekko go wycisnąć. Dzięki tej metodzie suszenia nie da się nawet żelaza.

Jak umyć kurtkę lub płaszcz z poliestru?

Przed umyciem kurtki zapnij wszystkie nitki ibłyskawice. Podczas prania w pralce należy ustawić tryb "Delikatne mycie". Temperatura wody nie powinna przekraczać 40 stopni. Osuszyć marynarkę na ramionach, zawisł nad łazienką. Kurtka z poliestru wysycha wystarczająco szybko.

Zmycie płaszczem różni się od prania kurtki. Mycie można wykonywać tylko przy użyciu ciepłej wody ręcznie lub w pralce w delikatnym trybie. Lepiej używać ciekłego środka czyszczącego, lepiej wypłukuje się go z tkaniny i ostrożniej umyj.