Narzędzia cukiernicze

Żadne wakacje w rodzinach z dziećmi nie są kompletnebez słodkiego stołu. Do niedawna nasze matki przygotowywały ciastka w domu, pieczenie było rzadkie i nie było takiego wyboru. Dzisiaj wszystko zmieniło się dramatycznie: jeśli wcześniej zakupiony tort sprawił wiele radości, teraz prawdziwym świętem były domowe wypieki. Jednak przy odrobinie doświadczenia i chęci cała mądrość cukiernika jest poza możliwościami pokonania każdej kochanki, a my zapoznamy się z zestawem narzędzi cukierniczych poniżej.

Podstawowe narzędzia i akcesoria cukiernicze

Jest to po prostu niemożliwe, aby wymienić wszystkich asystentów profesjonalnego cukiernika, a wszystkie z nich nie będą potrzebne. Jeśli chodzi o podstawowe narzędzia cukiernicze, warto kupić:

 1. W pracy bezpośrednio z testem nie możesz tego zrobićbez form do pieczenia. Jest ich dużo, można je zdemontować i obsadzić, wszystkie kształty i rozmiary. Istnieją doskonałe zestawy jednostek o tym samym kształcie od trzech do czterech rozmiarów, bardzo wygodne do pieczenia ciast na kilku poziomach. Będziemy również zawierać formy do muffinek wykonane z metalu i silikonu, małe formy do ciastek i tłoków.
 2. Narzędzia cukiernicze 1

  Narzędzia cukiernicze 2

  Narzędzia cukiernicze 3

 3. Wyróżnimy różnenarzędzia cukiernicze do dekorowania ciast. Oczywiście, jest to torebka cukiernicza z dodatkami, zostanie zastąpiona pomyślnie strzykawką. Jeśli zdecydujesz się podejść do sprawy w szczegółach, zwróć uwagę na skrobaki, które ozdabiają końce ciast. Istnieje wiele narzędzi cukierniczych do dekorowania ciasta, zaprojektowanych do pracy z materiałami takimi jak mastyk i marcepan. Silikonowy wałek do toczenia, specjalne ostrza i prasowanie do wygładzania mastyksu, są nawet stosy i noże do figlarnych falban wykonanych z mastyksu.
 4. Narzędzia cukiernicze 4

  Narzędzia cukiernicze 5

  Narzędzia cukiernicze 6

 5. Narzędzia i akcesoria cukiernicze dotworzenie obszernych ozdób jest również wyróżniane jako osobna grupa. Daleko nie każdy jest w stanie poradzić sobie z nimi w domu, ale przestrzenie Internetu są pełne kursach mistrzowskich, więc ma to sens, aby spróbować utworzyć kwiat kremu. Są goździki cukiernicze ze stojakiem, specjalne wklęsłe formy do usuwania płatków. Do takiego wystroju są specjalne, złożone wskazówki, które za jednym kliknięciem tworzą cały kwiat naraz.
 6. Narzędzia cukiernicze 7

  Słodycze 8

  Narzędzia cukiernicze 9

To są podstawowe narzędzia cukierniczełatwo można go znaleźć w kuchni zwykłej gospodyni domowej. To minimum pozwoli ci stworzyć podstawowe elementy dekoracji tortów, a także ugotować coś oryginalnego.