Szlifierka ręczna

Co może być lepszego niż pachnąca poranna kawa? Miliony kochanków tego boskiego napoju zaczynają swój dzień od tego. Jak zdobyć idealną kawę? Niewątpliwie najlepszy jest ten, który został zmielony tuż przed gotowaniem. Do tego potrzebny jest młynek do kawy.

Co to jest - szlifierka ręczna?

Szlifierka typu młyńskiego różni się od innychrodzaje poprzez mielenie ziaren kawy. W nim mielą, przechodząc przez ceramiczne lub metalowe kamienie młyńskie. Zapewnia to idealnie jednorodne i wysokiej jakości szlifowanie. W ręcznym młynie do kawy proces ten jest szczególnie jakościowy, ponieważ nie ma przegrzania ziaren.

I chociaż jednostka elektryczna jest zaprojektowana do oszczędzaniaTwoja siła i czas, ręczna mielenie kawy na kilka filiżanek, więc nie będzie to trudne. Ale nie zaleca się rezerwowania mielonej kawy, ponieważ szybko traci się jej aromat i smak.

Urządzenie młynarki zawsze zapewnia obecność dwóch pojemników: jednego nalewasz smażone ziarna, az drugiego bierzesz zmieloną kawę w proszku.

Kawa mielona, ​​uzyskana za pomocą młynka do domu, może być wykorzystana do przygotowywania takich napojów, jak mocha, cappuccino lub espresso, nie wspominając o klasycznej kawie na wschodzie.

Wybór najlepszego młynka do kawy jest najlepszy - ręcznylub automatycznie, pamiętaj, że różnią się nie tylko ceną, ale wyglądem. Młynki ręczne wyglądają wyjątkowo i mogą ozdobić wnętrze kuchni. Jednocześnie mają te same funkcje, co automatyczne (regulacja wielkości mielenia), ale są znacznie tańsze.

Oczywiście proces szlifowania zajmie trochę czasu, taknależy podjąć wysiłki, aby przenieść te kamienie młyńskie do środka. Ale kawa okazuje się niesamowicie pachnąca i "właściwa", zachowując wszystkie zalety ziaren kawy.