Ananas ze słodyczy

Wymagania dotyczące prezentu mogą być bardzo różne,Ale jeden z nich jest niezmienny - dar powinien być oryginalny. A co z pomysłem, zamiast zwykłych kwiatów, egzotycznych owoców z ulubionego przysmaku? Więc, ananas ze słodyczy jest klasy mistrzowskiej.

Do pracy potrzebne są:

 • podstawa (pianka z tworzywa sztucznego, butelka z tworzywa sztucznego, butelka szampana);
 • Cukierki (w żółtych opakowaniach, nie mniej niż 700 g);
 • Zielony papier polisilk;
 • Zielona taśma aspidistra;
 • dwustronna taśma ze szkartyku.
 1. Zacznijmy od wyboru podstaw. Jeśli zdecydujesz się zrobić bardziej uroczysty ananas ananasów czekoladek i czekoladek, butelka może stać się butelką tego musującego napoju. Możesz użyć plastikowej butelki "pot-bellied", ale możesz, jak w tym przypadku, używać piany. Bierzemy zielony papier polysilkowy, owijamy go obrabiarką i przyklejamy taśmą klejącą.
 2. ananas ze słodyczy1

  Ananas ze słodyczy2

 3. Teraz dbaj o podstawę liści. W górnej części przyszłego ananasu tworzy się ogon papieru i owinąć go taśmą klejącą. Jeśli na butelce jest utworzony ananas, to ogon nie jest potrzebny, liście zostaną przymocowane do szyi.
 4. ananas ze słodyczy3

  ananas ze słodyczy4

 5. W następnym kroku wycinamy liście. Taśma aspidystru jest lepsza niż ta, ponieważ przypomina liście liści rośliny, ale można używać zwykłego kolorowego papieru. Wytnij fragmenty długości 10cm, szerokość 2,5-3cm, nadajemy im kształt piór ananasowych. W sumie konieczne jest wykonanie około 20 sztuk.
 6. ananas ze słodyczy5

  Ananas ze słodyczy6

 7. Na ogonie owiniętym dwuczęściową szkarłatką kleimy pierwszy rzęd piór. Ponownie owijamy taśmą klejącą, kleimy kolejny rząd i tak dalej, aż gotowe liście się skończą.
 8. Ananas ze słodyczy7

  ananas od słodyczy8

 9. Tak więc doszliśmy do etapu, kiedy staje się jasne, jak zrobić ananas z cukierków podobnych do owoców tropikalnych. Cała podstawa, nie tracąc ani jednego centymetra, jest owinięta wokół koła dwustronną taśmą samoprzylepną.
 10. ananas od słodyczy9

 11. Bierzemy przygotowane słodycze i zaczynamynapraw je na taśmie samoprzylepnej od góry. Po wydaniu pierwszego rzędu przechodzimy do drugiego rzędu, wklejając cukierki w szczeliny pierwszego rzędu, aby ananas ze słodyczy okazał się jednolity i podobny do prawdziwego.
 12. ananas od słodyczy10

  ananas ze słodyczy11

 13. Jak możesz zrobić ananasa z cukierka własnymi rękamieksperymentuj z rodzajami słodyczy, każdy nowy kształt i nowy kolor sprawią, że ananas będzie inny niż pozostałe. Kończymy pracę, wklejając spód bazy z cukierkami i ukrywamy przylegające owijki za pomocą patyka.
 14. ananas od słodyczy12

  ananas ze słodyczy13

 15. Oto oryginalny bukiet czekoladek - ananas. Jak widać, zrobienie takiej pamiątki zajmuje bardzo mało czasu, a emocje szczęśliwego odbiorcy to więcej niż pokrycie wysiłków!
 16. ananas od candy14

Od cukierków możesz robić inne niezwykłe prezenty: lalkę, samochód lub drzewo.