Dinozaur lub smok - być może najbardziejpospolita figurka origami. Istnieje wiele programów origami dla dinozaurów z papieru - zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy są poważnie uzależnieni od tej sztuki. W tym artykule dowiemy się i nauczymy się jak ręcznie wytwarzać dinozaury z papieru: jeden prosty i jeden - bardziej złożony z trójkątnych modułów.

Dinozaur wykonany z papieru - klasa mistrzowska №1

jak zrobić dinozaura z papieru (1)

Do tego dość prostego papierusmok-dinozaur potrzebuje kwadratowej kartki papieru. Najpierw po prostu wygnij rogi do środka w kierunku środka. Następnie obróć go na drugą stronę i zrób zgięcie, zwane "uszy królika".

jak zrobić dinozaura z papieru (2)

jak zrobić dinozaura z papieru (3)

jak zrobić dinozaura z papieru (4)

Złożyć element wzdłuż linii, najpierw w górę, a następnie w dół. A potem pochyl się do środka.

jak zrobić dinozaura z papieru (5)

jak zrobić dinozaura z papieru (6)

jak zrobić dinozaura z papieru (7)

Rozwiń narożniki obrabianego przedmiotu z tyłu i z przodu.

jak zrobić dinozaura z papieru (8)

Złóż przednie i tylne uszy królika.

jak zrobić dinozaura z papieru (9)

Odwróć je z tyłu i z przodu.

jak zrobić dinozaura z papieru (10)

Teraz musisz zrobić fałdy błyskawic, przypadkowo kształtując szyję i ogon naszego przyszłego smoka.

jak zrobić dinozaura z papieru (11)

Następnie odwróć głowę i przykucnij z tyłu półki, zegnij ogon. Również zginaj skrzydła smoka z powrotem iz przodu.

jak zrobić dinozaura z papieru (12)

jak zrobić dinozaura z papieru (13)

Pozostaje całkiem sporo. Kształtujemy nogi, zginamy rogi dla smoczych nóg. Dajemy ostateczny kształt ogonowi i skrzydłom. Nasz cudowny smok jest gotowy!

jak zrobić dinozaura z papieru (14)

jak zrobić dinozaura z papieru (15)

jak zrobić dinozaura z papieru (16)

Dinozaur własnymi rękami - master class number 2

jak zrobić dinozaura z papieru (17)

Ten smok jest nieco bardziej skomplikowany i zajmuje więcej czasu. Ale wygląda świetnie i jest bardziej solidnym modelem.

Aby zrobić tak przystojnego mężczyznę, będziemy potrzebować:

  • wiele trójkątnych modułów (ilość smoka zależeć będzie od jego liczby);
  • klej.

W zależności od rozmiaruchcesz zdobyć smoka, musisz wcześniej przygotować kilka lub kilka modułów trójkątnych. To wcale nie ważne, możesz zrobić smoka nawet z kilkunastu modułów.

W naszym przypadku tworzymy smoka o długości 30elementy trójkątne. Układamy węża z nich tak, aby ich łuki przypominały ciało smoka. Takie węże potrzebują 3 kawałków. Są sklejone - więc ciało smoka okazuje się solidne i obszerne z wyglądu.

jak zrobić dinozaura z papieru (18)

Następnie - zbieramy głowę. Jego grubość wynosi 4 rzędy, a po bokach trzeba dodać jeszcze kilka modułów. Będą naśladować rogi.

jak zrobić dinozaura z papieru (19)

Zaczynamy montować łapy smoka, co jest dość łatwe do zrobienia. Zwróć uwagę, że przednie i tylne nogi są nieco inne.

jak zrobić dinozaura z papieru (20)

Nie jest wcale trudno złożyć skrzydła naszego przyszłego smoka. Aby to zrobić, po prostu wykonaj poniższe zdjęcie krok po kroku.

jak zrobić dinozaura z papieru (21)

Kiedy wszystkie szczegóły są gotowe, możesz kontynuowaćkońcowy montaż. Za pomocą kleju przykleja się do ciała głowę, łapy i skrzydła. Aby zawęzić ogon na końcu, musisz umieścić na nim dwa kolejne moduły i skleić je ze sobą. Na czele dla przeszywającej świty przyklejamy oczy i wąsy.

jak zrobić dinozaura z papieru (22)

Nasz słodki smok z trójkątnych modułówGotowy! Teraz wiesz, jak zrobić dinozaura z papieru. Nie bój się eksperymentować z różnymi teksturami i kolorami materiału źródłowego, a otrzymasz jasne i oryginalne origami.

O przydatności i praktyczności uprawiania origami

Takie ćwiczenia są przydatne dla dzieci i ich rodziców,gdy rozwijają zręczność rąk, wytrwałość, uważność i dokładność. Spróbuj najpierw samemu dokonać rzemiosła, aby dokładnie zrozumieć, a następnie zaangażuj się we wspólne zatrudnianie swoich dzieci. Na pewno będą chcieli przykleić smoka i inne postacie (konie, księżniczki, motyle, węże itp.).

Liczby te mogą być później, gdy klejw końcu wyschnie, a model stanie się silny i silny, użyty w swoich grach. Dla chłopców smok jest jedną z twoich ulubionych postaci w grze. Ale nawet dziewczyny będą chciały się z nim bawić, wyobrażając sobie, że ten zły smok pilnuje księżniczki uwięzionej w zamku, którą dzielny rycerz musi pilnie uwolnić.

Możesz jednak po prostu umieścić smoka na półce i podziwiać go. I możesz stopniowo uczyć się nowych rzemiosł i zbierać kolekcję.