jak tkać bransoletkę z koralików

Bombki lub bransoletki z koralików były bardzopopularny około dziesięć lat temu. Większość, po opanowaniu tkania prostej bransoletki z koralików dla początkujących, rzuciła tkactwo. Dziś, w czasach rozkwitu dłoni maida, paciorków ponownie staje się popularny.

Najbardziej proste bransoletki z koralików to dwa pasma naszyjników z paciorkami, splecione na różne sposoby.

Jak splotować bransoletkę z koralików?

Można utworzyć lekkie bransoletki z koralikówza pomocą jednej linii. W rzeczywistości są to koraliki nawleczone na żyłkę, na przykład naprzemienne małe i duże koraliki, i nie wymagają umiejętności splatania.

Dowiedz się, jak tkać z bransoletek z koralików nie jest trudne. Wystarczy dokładnie przeczytać opis etapów tkania prostej bransoletki:

 1. Na żyłce 1 metr długości (nie więcej) 4 koraliki są nawleczone.
 2. Końce linii są przypięte do ostatniego zgrubienia w poprzek. Powstały krzyż przesuwa się na środek linii.
 3. Na każdym końcu linii ubiera się jeden koralik, a następnie końce są ponownie skrzyżowane w trzecim zgrubieniu.
 4. Kontynuuje splatanie do wymaganej długości, a następnie zapina zamek.

Taki sposób tkania daje dużo wyobraźni: na podstawie tego schematu można zrobić ogromną liczbę zupełnie różnych bombek.

Warianty prostej bransoletki z koralików dla początkujących

Jeśli dopiero zacząłeś opanować tę technikę, spróbuj utkać najprostsze wersje:

 1. Po co dwa lub trzy warkocze krzyż dodaćZamiast łączenia na dużych kulek, zwłaszcza wybrany metalowych kulek w sklepach, kwadratowe lub owalne, nieco spłaszczony kształt (w tym przypadku przewód nie musi przechodzić w poprzek, a jeden gwint, tak że otwór kulki wszedł zgodnie z splot).
 2. Dobra bransoletka na twojej nodze może się okazać, jeśli zNiektóre koraliki, znajdujące się w dolnej linii siatki, nadal oddzielają splot (dosłownie kilka połączeń) w dół. Aby wykończyć gałąź jest lepsza niż koralik, większy niż koralik, narysuje całą nitkę splotu.

Szerokie paciorkami bransoletki

Szersze bransoletki z koralików są uzyskiwane, jeśli komplikujesz technologię tkania i zbierasz koraliki o tym samym rozmiarze, ale w dwóch kontrastujących kolorach.

Etapy tkania szerokiej bransoletki z koralików:

 1. Wybrano 4 pasma żyłki o wymaganej długości (z rezerwą).
 2. Zapinany na zapięcie.
 3. Wszystkie 4 wątki są nawleczone przez 1 stopkę.
 4. Następnie splot dzieli się na dwie strony za pomocą 2 nitek. Na każdej stronie ciąg 3 koraliki, a następnie splot po każdej stronie ponownie podzielić. Okazuje się 4 oddzielnymi wątkami.
 5. Wewnętrzne perełki są typowane na 2 perełki jednegokolor, następnie weź trzeci koralik i przeciągnij końce linii do niego w poprzek, a następnie przeciągnij końce wewnętrznych widełek za pomocą jednej kulki tego samego koloru.
 6. Na liniach zewnętrznych cztery perełki innego koloru są gwintowane, w piątej przechodzą krzyżowo. Okazuje się, że tkactwo na zewnętrznych liniach jest jakby układane na wierzchu tkania wewnętrznego lasu.
 7. lekkie bransoletki z koralików

 8. Pod koniec tkania, gwinty zewnętrzne i wewnętrzne są ponownie łączone, w kolejności odwrotnej do wskazanej w trzecim etapie.
 9. W rezultacie otrzymujemy rodzaj rożków z koralików w różnych kolorach.

Takie "ukośne" można utkać jak bransoletę z małychkoraliki i większe kulki. Jedyną rzeczą, która jest problematyczna w taki tkania - jest wykorzystanie bransoletka koraliki o różnych rozmiarach. Jeśli proste przykłady realizacji dużych kontrast tkackie tylko paciorki ozdobione pracy, dodanie takich perełek w warkocz-bransoletki mogą silnie zakłócać produkt.