Z kulek można tworzyć nie tylko piękne ozdoby, ale także płaskie lub trójwymiarowe figury. W tej klasie mistrzowskiej dowiesz się, jak wyrabiać trójwymiarowy kociołek bez użycia skomplikowanych struktur tkackich.

Master-class: jak zrobić trójwymiarowy kota z koralików

Potrzebne będą:

 • koraliki: czarne, białe, zielone, różowe i czerwone;
 • piłka - 2 szt. - jedna duża, druga - mniej;
 • czarna farba;
 • drut, linia wędkarska;
 • koraliki: czerwone - 3 sztuki, białe - 5szt.

Jak zrobić kot z kulek1

postęp:

Tułów

 1. Malujemy czarną farbą o większej średnicy, pozostawiając białe koło na pussy.
 2. Wokół uschłej piłki, zapnij łańcuch z krzyżemna jego obwodzie, na bia? ym tle - bia? e kulki, na czarno-czarnym. Po wykonaniu paska o szerokości 4 perełek kontynuujemy tkanie, usuwając w dowolnym kierunku jeden za drugim (w górę iw dół) liczby kulek, tak aby kulki pasowały do ​​piłki.

Jak zrobić kot z kulek2

Jak zrobić kota 3

Paw i ogon

Odciąć 5 kawałków drutu o długości około 20cm, umieszczonym na białym zgrubienia składany drut pół do zgrubienia na środku i nici, pozostawiając na końcu 4-5 cm ogony najdłuższy sposób ogona, a najkrótsze. - dwa przednie łapy.

Jak zrobić kota z perełek4

 1. Przechodzimy ogon drutu przez piłeczkę na kuli i napędzamy resztę w głównej części łapy, aby ją naprawić. Więc dołączamy do piłki wszystkie 5 kończyn.
 2. Jak zrobić kota 5

  Jak zrobić kota z perełek6

 3. Aby nić nóżkę z koralików, pierwszy rząd jest zaczepiony o koraliki ciała i zaczynamy owinąć drut mozaiki: najpierw wezmujemy 3 kuleczki, a następnie 5 kulek.
 4. Jak zrobić kota 7

 5. Po dotarciu do białej kulki, zaczynamy splatać biały koralik z krzyżem, dodając niezbędną liczbę koralików do następnego rzędu, aż cały koralik zostanie owinięty wokół. Robimy to ze wszystkimi pozostałymi drutami.

Jak zrobić kota z koralików8

Jak zrobić kota z koralików9

Jak zrobić paciorkę10

Głowa

 1. Przygotowaliśmy mniejszą kulkę, którą malujemy na czarno, a my tylko plecimy czarne korale, a także tułów.
 2. Jak zrobić kota z koralików 11

 3. Zaczynamy robić pysk naszego kota. Zielone paciorki szyją na oczach, a różowy nos i czerwone usta przeplatają się między paciorkami twarzy. Aby zrobić uszy, rekrutujemy resztę za róg i bransoletkę. Wiskery właśnie opuszczają 3-4 kawałki żyłki przez wiklinowy pysk.
 4. Jak zrobić kota z koralików12

 5. Aby przywiązać głowę do ciała, dodajemy kolejny rząd czarnych koralików z krzyżem.
 6. Jak zrobić kota 13

  Jak zrobić kota z koralików 14

 7. Szyjemy głowę liną do ciała, ciasno ciągnąc się nawzajem.
 8. Tworzymy serce. W tym celu splatamy 2 krzyże w formie serduszek w haft krzyżykowy, szyjemy je po bokach, kładąc środkowe czerwone koraliki na objętość. Zszyj go do łap naszego gotowego kota.

Jak zrobić kota z koralików15

Dzięki temu samemu algorytmowi co kot przyszytemu z koralików, biorąc kulki o mniejszej średnicy, możesz zrobić kociaka. A także możesz splatać z koralików węża lub pająka.