Jak sadzić ananasa w domu

Fiołki, figi i dekabrystów - mecenasinasze parapety. Ale jeśli chcesz egzotyczne, spróbuj posadzić dom coś niezwykłego - na przykład ananas. Ta roślina może stać się prawdziwą ozdobą każdego wnętrza.

Wiele osób wątpi, czy można posadzić ananasawarunki domowe? Zasadniczo sadzenie ananasa jest łatwe, ale nie każdy może stworzyć dla niego odpowiednie warunki w mieszkaniu miejskim. Dowiedzmy się, jak prawidłowo posadzić ananasa w domu i jak się nim zająć po posadzeniu, aby wyrósł na piękną i zdrową roślinę.

Jak prawidłowo posadzić ananasa w domu?

Bardzo ważne jest, aby wybrać dobry materiał do sadzeniaJest pappus (zielony wierzchołek) z dojrzałego owocu ananasa. Powinien mieć silne zielone liście bez plam. Oddzielić pęczek od płodu, obracając go delikatnie. Jak pokazuje praktyka, aby posadzić ananasa, można również odciąć końcówkę ostrym nożem, oddzielić od niego miąższ i pozostawić go do wyschnięcia na kilka dni.

Następnie należy poczekać na pojawienie się korzeni. Aby to zrobić, bagażnik jest wkładany do wody, okresowo go zastępując. Po 3-4 tygodniach z dołu pojawią się korzenie. Gdy ich długość osiąga kilka centymetrów, można posadzić ananasa w ziemi.

Garnek powinien być mały, w średnicypowinien być równy zielonej końcówce ananasa. Sama gleba składa się zazwyczaj z mieszanki piasku rzecznego, torfu i zwykłej ziemi dla roślin domowych. Wymieszaj je w równych proporcjach i umieść substrat w garnku. Na dnie zbiornika wylać rozszerzoną glinę lub żwir, aby zapewnić roślinie dobry drenaż. Umieść ananasa w dobrze oświetlonym miejscu, ale pamiętaj, aby go przyciemnić, aby zapobiec bezpośrednim promieniom słonecznym.

Jak sadzić ananasa

Fakt, że roślina jest dobrze ugruntowana, zrozumieszna nowych ulotkach, które pojawią się za 7-8 tygodni. Stare liście stopniowo brązowieją i umierają. Powinny być starannie przycięte, dając miejsce świeżej zieleni.

Podlewanie ananasa pokoju odbywa się nie częściejraz w tygodniu. Gleba powinna być wilgotna, ale woda nie powinna się zatrzymywać w doniczce, ale przepływać przez otwory drenażowe.

Wymagane jest przeniesienie do bardziej przestronnego garnkauprawiane rośliny za około rok. Część gleby należy zastąpić świeżym i bardziej odżywczym substratem, dodając niewielką mieszankę dla kaktusów.