Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -0

Więc stałeś się właścicielem wiejskiego domu. Wciąż jednak nic nie ma: szara ziemia z małymi wysepkami trawy. Pragniesz jednak udoskonalić swoją witrynę, tworząc własny projekt krajobrazu wiejskiego domu. I jest całkiem możliwe! Trzeba mieć staranność połączoną z odrobiną umiejętności i wyobraźni.

Warianty projektowania krajobrazu domu wiejskiego

Istnieje wiele rodzajów projektowania krajobrazudom wiejski. Jednak zanim zaczniesz kopać i sadzić, musisz oszacować, gdzie na miejscu będą znajdować się budynki gospodarcze i gdzie lepiej jest rozbić ogród. Wybierz miejsce na trawnik z zieloną trawą i pod kwiatem kwiatów. Nie zapomnij o łóżkach, jeśli są konieczne.

Na stronie możesz zbudować własne latoprysznic lub wanna, oryginalna altana, boisko dla dzieci lub boisko sportowe. Gdyby po takiej konstrukcji powstał wał ziemny, to na nim można zorganizować piękne alpejskie wzgórze. Takie kopiec jest teraz bardzo modne, aby rozprzestrzeniać się kamieniami w kształcie piramidy. Lub niech będzie podium dla jasnych kolorów. Jeśli na działce znajduje się woda, zbuduj mały staw z miniaturową fontanną.

Nie można zrobić na obszarze podmiejskim bez głównejścieżkę wejściową i ścieżki, które można również zrobić samodzielnie. Najprostszym sposobem jest wypełnienie ścieżki ogrodowej żwirem lub kamykami. Ale jeśli potrzebujesz drogi do samochodu, możesz ją zabetonować lub wybetonować płytami chodnikowymi. Ścieżki na wsi wymagają dekoracyjnego oświetlenia. Mogą to być światła wbudowane w ścieżkę. A dla pięknego oświetlenia drzew i krzewów często stosuje się małe reflektory z wielokolorowym podświetleniem.

Planowanie projektu terenu wokółdworek, nie zapomnij o terenach zielonych. Możesz ozdobić przestrzeń kwiatami rabatowymi i bukietem kwiatów, pięknych skalnych ogrodów i trawników z zieloną trawą.

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -1

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -2

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -3

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -4

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -5

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -6

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -7

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -8

Kształtowanie krajobrazu wiejskiego domu własnymi rękami -9