Apistogramma motyl

Motyl apistogram - to jest takie, żeprawo można nazwać najjaśniejszym karłowatym karłowatym. Wśród miłośników ryb akwariowych są one bardzo popularne ze względu na ich spokojne zachowanie i miniaturowe rozmiary. Rozmiary tych uroczych ryb nie przekraczają 7 cm, a ich kolor (żółtobrązowy z czerwono-pomarańczowym odcieniem) może zachwycić każdego.

Apistogram Butterfly - treść

Fish apistogram butterfly - jeden z najspokojniejszychryby, które dobrze dogadują się z sąsiadami, nie uszkadzają roślin i gleby. Do tego idealne są duże ilości roślin, akwarium, którego całkowita objętość powinna wynosić ponad 20 litrów (dla więcej niż jednej ryby).

Warto również pamiętać o idealnych parametrach wody, w których motyle apistogramowe będą czuć się najlepiej:

  • kwasowość - pH;
  • sztywność dH - 11 stopni;
  • temperatura wynosi nie mniej niż 23 i nie więcej niż 31 stopni.

Należy zauważyć, że toGatunki ryb bardziej jak wysokie temperatury, które wynikają z bliskości dyszy. Apistogramy motyl są bardzo podatne na jakość wody. Dla nich bieżąca woda będzie idealna, ale jeśli nie jest to możliwe, musisz zmienić 40 procent lub raz dziennie 20 procent wody w akwarium raz w tygodniu. W każdym razie woda, którą dodajesz do motyli, powinna być broniona przez co najmniej trzy do czterech dni. Wynika to z faktu, że są one bardzo podatne na chlor i może powodować późniejsze wystąpienie chorób. Woda do napowietrzania i filtracji - upewnij się. Żywność dla ryb tego gatunku powinna być nasycona białkami, jako że są one mięsożerne. Z powodu tendencji do przejadania się, jedzenie powinno być wybrane w lodówce lub w formie żywej.

Apistogram motyla1

Apistogram Butterfly - Zgodność

Zgodność z innymi gatunkami - to jest pytanie,co najmniej martwi właścicieli apistogramów motyli. Gatunek ten, pomimo ich natury mięsożerne, ma niewielkie rozmiary, ponieważ rzadko są agresywne w stosunku do swoich sąsiadów. Do wszystkiego, z dobrym jedzeniem, nie będą nawet próbować zniszczyć ich chłopaków jako podstawowego instynktu miłości do mięsa nie jest samo zachowanie i ochrona terytorium, a satysfakcja z głodu.

Motyl Apistogram jest odporny na choroby, ponieważ choroby, które mogą pojawić się z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji akwarium, najczęściej szybko przechodzą bez zakłóceń zewnętrznych.