Apistogram Ramirezi

Ta mała i bardzo spokojna mała ryba, która maróżnego rodzaju imiona: motyl cichlid, ramireza lub motyl chromowany. Dziś apiogram Ramirezi jest bardzo popularny i ze względu na jego niezwykłe piękno i wygląd. Dzisiaj jest ogromna liczba sztucznie wyprowadzonych form: welon, neon, balon, niebieski elektryczny, albinos, złoto i inne. Apistogramy pielęgnic karłowatych o małych rozmiarach i rosnących do 5 cm w naturze są gatunki o długości do 7 cm. Ryby te są dość skomplikowane. Jest to bezpośrednio związane z faktem, że w wyprowadzaniu różnych form immunitetu ryby są znacznie osłabione i są bardzo podatne na różne choroby.

Apiogram Ramirezi - treść i troska

Mając dobrą treść życiaTa ryba ma około 4 lata. Ta ryba jest nie tylko jasna i mała, ale również bardzo spokojna. Hodowli tych ryb jest łatwe, ale szczególne trudności pojawiają się, gdy trzeba „wyjść” narybku. W warunkach naturalnych te ryby jedzą różne rodzaje mikroorganizmów i substancji roślinnych. Do karmienia w akwarium odpowiednie są zarówno żywność, jak i mrożona żywność. Może to być: człowiek rury, krwawica, artemia, koretra. W małych porcjach karm ryb nie więcej niż 3 razy dziennie. Oprócz diety, można używać płatków i granulek, ale nie wszystkie ryby jedzą je. Upewnij się, że te słodkie ryby jedzą i nie pozostają głodni ze względu na sąsiadów.

Dla wygody trzymania tych ryb, akwariumpowinien wynosić od 50 litrów. Konieczne jest, aby woda zawsze była czysta, a prąd nie jest bardzo silny. Bardzo ważne jest wystarczające ilości tlenu w wodzie. Najbardziej korzystna jest obecność zewnętrznego filtra. Dla tych ryb temperatura wody jest idealnie pomiędzy 26-28 ° C, a poziomem kwasowości jest 6-7,5. Appipogram bardzo lubi kopać w ziemi, więc warto używać piasku lub małego żwiru. Warto robić w akwarium wiele schronów, dbać o obecność zatrzasków, zamków i grubych roślin. Ta atmosfera da rybom poczucie spokoju i będzie blisko ich naturalnych warunków. Nie lubią obecności jasnego światła, więc aby podświetlić akwarium, trzeba podejść ostrożnie i pływać pływające glony na powierzchni.

Apiogram Ramirezi - zgodność

Aby prawidłowo wybrać sąsiadów dla tych ryb,należy pamiętać o przyjaźni charakter motylka pielęgnic. Łatwo współistnieje z tymi samymi cywilami o średniej wielkości. W sąsiedztwie można zaliczyć ryby życiowe: miecznik, mollie, gepardy, pecilia. Może to być również: neon, rozładowanie, erythrosonus lub rhodostomus. Appistogram może również żyć dużymi krewetkami. Ona postrzega smak jako paszę.

Cechą życia tych ryb jest to, że onisą w stanie żyć zarówno samotnie jak iw parach. Przy zakupie kilku ryb nie oczekuj natychmiast potomstwa. Motyle wolą wybrać własną parę. Cichlid jest rybą terytorialną,

Apistogram ramirezi

dlatego też należy zadbać o wystarczająceobecność przestrzeni w akwarium. Apistogramy Ramistesi są bardzo wrażliwe na otoczenie zewnętrzne i często mogą dotyczyć różnych rodzajów chorób. Początkowo może to być spowodowane spadkiem temperatury wody poniżej 26 ° C. To jest bezpośrednio wyświetlane w wyglądzie ryby, i staje się osłabia i słaby. W zwykłym środowisku żyją w niższych warstwach wody, ale wraz ze spadkiem temperatury pozostają na powierzchni akwarium, a oni chwytają powietrze ustami. Wymieniając wodę, należy to robić w częściach, ponieważ ryba jest wrażliwa na zawartość amoniaku i sodu. Jeśli nie przestrzegasz tych zasad, motyl może tworzyć guz mózgu. </ P>