Jak dbać o żółwia

Przed zakupem żółwia, każdyprzyszły właściciel powinien znać podstawowe zasady opieki nad tymi zwierzętami. W przeciwieństwie do zwykłych dla nas kotów i psów, żółwie czują się znacznie lepiej w środowisku naturalnym. Ponadto, żółwie potrzebują stałego ciepła i światła słonecznego. Dlatego ważne jest stworzenie najbardziej komfortowych warunków życia dla tych zwierząt. W nowoczesnych sklepach zoologicznych łatwo jest kupić żółwia. Z reguły w domu występują żółwie lądowe i wodne, rzadziej bagna. Każdy z tych rodzajów żółwi wymaga odrębnej opieki i specjalnych warunków przetrzymywania. W tym artykule powiemy ci: jak dbać o najbardziej popularne rodzaje żółwi domowych.

Jak dbać o żółwia lądowego?

Dbamy o tortillę lądowąw tworzeniu komfortowych warunków życia, odżywiania i higieny zwierząt. Najczęstszą tortillą lądową jest żółw środkowoazjatycki. Opieka nad żółwem środkowoazjatyckim zajmuje trochę czasu, ale wymaga regularnej uwagi.

Przede wszystkim każdy właściciel powinien to wiedziećŻółw lądowy powinien żyć w specjalnym terrarium. Opinia, że ​​żółw może swobodnie chodzić po mieszkaniu i żyć na podłodze, jest wyjątkowo błędna. Niestety, nieznajomość tego ważnego stanu często prowadzi do śmierci żółwia. Te zwierzęta są bardziej podatne na różne choroby wirusowe i przeziębienia, które mogą łatwo pokonać żółwia na podłodze w przeciągu. Ponadto, często zdarza się, że host w ciemności wchodzi na swojego zwierzaka.

Wybierając terrarium dla żółwia lądowego,należy pamiętać, że jego szerokość powinna być trzykrotnie większa niż szerokość zwierzęcia. Terrarium powinno być zgodne z reżimem temperaturowym - od 22 do 32 stopni. Dno terrarium powinno być posypane ziemią o grubości nie mniejszej niż 3 cm, na ziemi należy umieścić małe pudełko, w którym żółw może się ukryć. W ciepłe lato, żółw lądowy może być na zewnątrz, najlepiej w trawie. Zimą nad terrarium należy umieścić specjalną lampę, która ogrzewa ziemię i tworzy imitację słońca.

Żółwie lądowe nie powinny ciąć pazurów - potrzebują ich do kopania dziur. Ziemia w terrarium musi być okresowo wymieniana, ale nie częściej niż raz w miesiącu.

Do karmienia żółwia niezbędny jest pokarm roślinny, owsianka, czasem mięso i ryby.

Jak właściwie dbać o żółwia wodnego?

W domu najczęściejżółw czerwono-wodny. Dbanie o żółwia czerwonobrzuchy, w pierwszej kolejności, ma stworzyć odpowiedni dom. Idealnym domem dla tych zwierząt jest specjalne akwarium z małą wyspą. Żółw czerwonolicy uwielbia pływać i spędzać 90% czasu w wodzie. Jednak brak niewielkiej powierzchni ziemi w akwarium może doprowadzić do utonięcia zwierząt. Nad wyspą należy umieścić lampę, która utrzyma temperaturę 25-28 stopni.

Opieka nad czerwono-żółwia wodnego polega na stworzeniu odpowiedniej diety dla zwierzęcia. Czerwonobrzuchy żółw powinien otrzymywać zarówno pokarm roślinny, jak i zwierzęcy. Co więcej, to jedzenie

Troska o żółwie wodne

powinny być różnorodne. Jeśli stale karmisz zwierzę tym samym pokarmem, szybko zachoruje.</ P>

W akwarium dla żółwi, powinieneś zmieniać wodę raz w miesiącu. W dużych akwariach eksperci zalecają umieszczenie specjalnych filtrów do wody.

Żółwie to niezwykle wrażliwe zwierzęta. Szybko przywiązują się do swoich mistrzów i stają się prawdziwymi przyjaciółmi dla osoby. Dlatego troska o żółwie morskie i lądowe powinien znajdować się w radości ich właściciela. Tylko wtedy zwierzę poczuje się dobrze w domu.