niż karmić żółwia

Okazuje się, że jeśli żółw jest podawany niepoprawnie,zaczyna być kapryśna, nie je dobrze, albo w ogóle odmawia jedzenia. Azja Centralna lub żółwie stepowe nie są wyjątkiem. Aby zwierzę mogło czuć się swobodnie, umiejętnie zbuduj dietę dla dziecka.

Co karmić wylądowanego żółwia środkowoazjatyckiego?

Na początek absolutnie wszystkie żółwie uwielbiajążywność roślinna. Wśród przydatnych roślin znajdują się: kapusta, dynia, arbuz, melon, sałata, jabłka i mlecze. Nie poddawaj się i jagody - maliny, wiśnie i truskawki. Mleko z białym chlebem w nim też będzie musiało smakować zwierzę z muszli.

Co jeszcze możesz nakarmić żółwia? Wapń jest niezbędny do budowy i utrzymania fortecy z pokryciem kostnym - muszli. Dlatego w menu musi być obecny świeży twarożek. Manna i kasza gryczana zyskują na wzbogacaniu listy produktów spożywczych.

Nie myśl, że żółwie są wegetarianami. Jedzą absolutnie wszystko. Dlatego musisz być bardzo ostrożny przy dekorowaniu terrariów. W końcu prawie wszystko, co się tam znajdzie, zostanie "przetestowane". Tak więc, nie pozbawiajcie zwierzęcia pokarmu białkowego. Wystarczająca jedna łyżka stołowa surowego mięsa mielonego lub połówki jajek na twardo. Ale zamiast karmić żółwia lądowego mięso, które jest szkodliwe dla niego, uzupełnij brak białka, zastępując źle działający produkt prawdziwym robakiem, który karmi ryby akwariowe. Ale nie przesadzajcie. Każda żywność pochodzenia zwierzęcego może prowadzić do zaburzenia trawienia. I lepiej jest uzupełnić kuchnię żółwia fasolą, bogatym białkiem roślinnym.

Nie przepełniaj porcji żółwia pomidorami, ogórkami i marchewką. Oni ich nie lubią. Łatwo to wytłumaczyć, ponieważ na wolności zwierzęta te jedzą jagody, rośliny pustynne lub padlinę.

Co karmić żółwką zimą?

Zwykle zimą żółwie przechodzą w stan hibernacji. Ale w domu w tym zimnym okresie jest dość ciepło. Dlatego żółw nie śpi, ale po prostu staje się wolny. Co w tym okresie nakarmić żółwia w domu?

Jedzenie może pozostać takie samo. Ale nie zdziw się, jeśli twój mały przyjaciel nie będzie w stanie pokonać letniej stawki dziennej. Przybliżoną dzienną dawkę można ponownie obliczyć na okres zimowy i będzie wyglądać mniej więcej tak:

  • marchewki - 30 gramów,
  • ziemniak przegotowany - 20 gramów,
  • kapusta - 30 gramów,
  • biały chleb - 20 gramów,
  • olej rybny - 0,5 grama,
  • buraki - 20 gramów.

Po prostu nie zapomnij wzbogacić tej listy o zioła w lecie, na przykład dandelion, którego liście można odebrać z zatłoczonej i zanieczyszczonej drogi i miasta.

Czy konieczne jest podlewanie żółwia?

Powiedzieliśmy ci, co nakarmić domlądowe żółwie. W końcu jednak potrzebują wody, choć rzadko piją: jeden - raz na jeden - dwa tygodnie, inni mają dość i jedną "randkę" z wodą w miesiącu. Częstotliwość ułożenia procedur wodnych zależy od tego, co zwierzę spożywa w określonym czasie.

niż możesz karmić żółwia

Jeśli to kapusta, to komórki ciała żółwiaotrzymują wystarczającą ilość wilgoci, a "pływać" będzie mniej. Ale jeśli większość codziennej diety to biały chleb - wannę należy nieco częściej układać.</ P>

Chociaż, aby nie zgniatać mózgu, organizujkąpiel żółwia raz na tydzień i pół. Wlej mniej wody do miseczki niż centymetr. Nos zwierzęcia powinien znajdować się powyżej poziomu wody, aby mieszkaniec naszej planety nie dusił się. Zwierz zwierzęta w wodzie i pozostaw je na pół godziny. Wierz mi, ten czas wystarczy, aby dziecko miało czas na upijanie się i pływanie.