ruda żółw niż pasza

Prawidłowa wiedza na temat tego, co karmićczerwono-żółwia, są gwarantem sukcesu w hodowli i utrzymaniu przedstawicieli tego gatunku. Jedzenie jest obowiązkowe tylko świeże i wysokiej jakości. Powinien być rozmrażany w temperaturze pokojowej.

W przyrodzie, czerwonobrzuchy żółwie chwytają pożywieniewody, po czym często pełzają, aby zjeść ją na plaży. Byłoby dobrze trenować swojego zwierzaka w taki rytuał, ponieważ ze względu na częste wlewanie różnych pokarmów dla zwierząt w wodzie, jest bardzo szybko zanieczyszczony. Jeśli nie masz czasu, aby nauczyć się karmienia małych żółwi czerwonobrzuszych, możesz po prostu przenieść je do innego pojemnika na czas lunchu, a następnie odesłać do domu. Jeśli przezwyciężysz lenistwo, nie podawaj zbyt dużo tłustych potraw według rodzaju wieprzowiny czy gromadnika. Jeśli w ciągu pół godziny pozostanie nieodebrana, zbierz nadwyżkę i pozbądź się ich. W przypadku żywności nie są już odpowiednie, ale zatkanie biofiltra lub stworzenie stęchlizny są całkiem zdolne.

Ile razy karmić czerwonobrzucha żółwia?

To jest najczęstsze pytanie wśród ludzi,tylko początkujący zajmują się hodowlą tego rodzaju zwierząt domowych. Młode zwierzęta, które nie osiągnęły wieku 2 lat, są karmione raz dziennie. Ale dorosłe żółwie powinny być traktowane obficie co kilka dni. Nie bój się nadmiernego obżarstwa, jest to nieodłączne od żółwi czerwonobrzuchych.

Jak możesz karmić czerwonobrzucha żółwia?

Również bardzo pilne i popularne pytanie - co karmić żółwia? Mogą z łatwością oferować takie rodzaje żywności, jak:

 • karma fabryczna;
 • bloodworm, robaki, posiekane mięso wieprzowe lub cielęce, mięso mielone, kawałki wątroby;
 • małe ryby;
 • żywność roślinna w postaci liści buraka, mleczu lub marchwi;
 • rzęsa, ślimaki;
 • nasiona słonecznika, fasola, owoce i warzywa;
 • ważne niuanse, jak prawidłowo karmić

  ruda żółwia niż karma 1

  czerwono-żółwia, jest umożliwienie im zmielić rogate płyty szczęk wokół gałęzi jabłoni;
 • krewetki, małże, kałamarnice;
 • gatunki ryb morskich.

W każdym razie, jeśli dieta zawiera ryby morskie i owoce morza, należy je ugotować i pozbyć się kości.

Ponadto często występuje problem,jak karmić czerwonobrzucha żółwia. Możesz podać wołowinę, drób, koninę, wieprzowinę i jagnięcinę. Proponowanie tego rodzaju żywności powinno być tak rzadkie, jak to możliwe, ponieważ nadużywanie paszy dla zwierząt może prowadzić do krzywicy.