Co karmić żółwia zimą

Dzisiaj coraz więcej osób zaczyna inaczejegzotyczne gatunki zwierząt. I nie mniej popularny wśród nich był żółw lądowy. Nie jest tak trudno się nim zająć, jak w przypadku innych gadów. Jedyną rzeczą w twoim domu jest mieć wystarczająco dużo miejsca do życia, ponieważ kochają przestrzeń. W końcu, w naturze, poruszają się swobodnie, choć tylko kilka miesięcy w roku.

Zawartość żółwia lądowego w domu

Stwórz dla nich sprzyjającą atmosferę,utrzymuj pożądaną temperaturę w akwarium, a twój żółw będzie żył przez wiele lat, podniecając oko niezwykłą kolorystyką skorupki i, ogólnie rzecz biorąc, jej istnieniem w twojej rodzinie. Zasadniczo ważne punkty podczas trzymania żółwia:

  1. Rozmieszczenie gadów "domowych". Do tego nadaje się szklane terrarium. Dla małych zwierząt (15-20 cm) wystarczy powierzchnia 0,5 metra kwadratowego. metr i dla dużych próbek (20-25 cm), około 1 kilometra kwadratowego. metr. Podnieś glebę i kamyki, obserwuj temperaturę wewnątrz terrarium.
  2. Tworzenie mikroklimatu. Młode żółwie bardzo potrzebują ultrafioletu, szczególnie zimą. Aby to zrobić, użyj lampy ultrafioletowej. Latem wypuść gad na świeże powietrze.
  3. Przestrzegaj diety. Nie wystarczy wiedzieć, jak karmić żółwia w zimie, trzeba również wiedzieć, jak zrobić to poprawnie. Produkty należy wstępnie umyć i pokroić na małe kawałki. Nakarm zwierzę raz dziennie.

Jak widać, zasady są bardzo proste, ale podlegają obowiązkowemu przestrzeganiu.

Co karmić żółwie zimą?

Eksperci identyfikują kilka opcjigórny opatrunek: sztuczny i naturalny. Sztuczne są sprzedawane w sklepach i zawierają wszystkie niezbędne składniki i witaminy. Ale ludzie, którzy już posiadają żółwie przez dłuższy czas, oferują inną alternatywę niż karmienie żółwia zimą. Ze względu na to, że zwierzęta te są bardzo bezpretensjonalne, menu może zostać przygotowane samodzielnie. Tak więc, w domu, możesz przygotować się na dodatkowe odżywianie, aby zwiększyć poziom wapnia. Konieczne jest zmielić skorupkę jajka w młynku do kawy i wymieszać dzienną porcję.

Dobre jedzenie dla żółwia może służyć jako takie

co karmić żółwia w zimie

produkty:</ P>
  • warzywa (marchew, buraki, ogórki);
  • owoce (jabłka, gruszki, banany)
  • twaróg;
  • melony i melony;
  • zioła hydroponiczne;
  • Jagody.

Nie ma potrzeby podlewania żółwia, ponieważ produkuje on własną normę płynną z soczystych zielonych. Oprócz naturalnych pokarmów roślinnych można dodawać dodatkowe witaminy i pierwiastki śladowe.