Co karmić czerwonobrzucha żółwia?

Jakie zwierzęta nie są trzymane w małych rozmiarachapartamenty w mieście! Psy i koty nie są zaskoczeniem. Teraz na specjalną łaskę - różne gady, w szczególności żółwie. Przekupują swoim spokojem i majestatem. Niektóre z nich, na przykład żółwie czerwonobrzuchowe, żyją do 30 lat, a często - jeszcze bardziej. Są bardzo inteligentni - znacznie mądrzejsi od innych swoich opancerzonych krewnych. Prawdopodobnie dlatego są tak popularni i kochani.

Mają bardzo interesujący i wyjątkowy wygląd: zielony (u młodych ludzi) lub żółto-brązowy (u starszych osobników) kolor sierści, mocne łapy, a co najważniejsze - jaskrawoczerwone pasy na głowie, które w swojej formie zdalnie przypominają uszy. Tak, i znajdują się mniej więcej tak samo - po obu stronach głowy.

Habitat

Idealny dom dla żółwi czerwonobrzuchychakwaria lub akwaria wodne. Powinny być tak ułożone, aby żółwie, jeśli było to pożądane, miały możliwość zanurzenia się w wodzie i odpoczynku na lądzie - na jakimś wygodnym kamieniu. Nawiasem mówiąc, czerwonolice są dość szybkie, są w stanie poruszać się szybko, unikając przeszkód. Doskonale widzą, łącznie z potencjalnymi sprawcami, z którymi można poradzić sobie na dwóch kontach za pomocą dość ostrych pazurów.

Bardzo smaczny liść kapusty

Przy okazji, żółwie czerwonolicy nie mają zębów. Ale to nie powstrzymuje ich przed wspaniałym apetytem. Wiele osób żywo interesuje się tym, jak można karmić czerwonobrzucha żółwia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ci urodziwi przedstawiciele królestwa płazów nie są zbyt wybredni w jedzeniu. Chętnie jedzą zieleniny, w tym rzęsy jeziorne, algi akwariowe. Że te małe żarcie nie naruszają ekosystemu akwarium, muszą być zaopatrzone w zieleń z zewnątrz. A więc z apetytem kapusty, sałatą. Możesz spróbować "umieścić" je na marchewce. Najważniejsze jest to, że wszystkie produkty są świeże - bez najmniejszej obróbki cieplnej.

Najlepszym przysmakiem są ryby

Jednak żadna zieleń nie zastąpi żółwi,ponieważ są prawdziwymi drapieżnikami. Tutaj musisz natychmiast określić, jaki rodzaj ryby karmić czerwonobrzucha. Jeśli nic złego się nie stało, żółwiom nie powinno się podawać tłustych ryb, takich jak gromadnik czy makrela. Na pewno je polubi, ale dopiero po takim zabiegu żółw może potrzebować pomocy weterynarza. Dlatego lepiej jest ograniczyć dietetyczne gatunki ryb - morszczuka, mintaja, krojąc je na małe kawałki wraz z kośćmi. Co do tego, czy lepiej jest podawać rybę - ser czy gotować - nie ma jednolitej opinii. Niektórzy eksperci twierdzą, że musi być surowe, inni twierdzą, że są gotowani. Ale obaj jednogłośnie twierdzą, że jedząc tylko mięso (nie zapominamy, że mówimy o drapieżnikach), żółwie "zarabiają" tylko krzywicą i tylko.

Menu dla żółwia

Jak często karmić czerwonobrzucha żółwia zależy, wprzede wszystkim w wieku zwierząt domowych. Każde dziecko - zarówno u ludzi, u psów, jak iu żółwi - intensywnie rośnie i prawie stale chce jeść. Przy każdym karmieniu oznaczamy czas - około 30 minut. Dokładnie tyle, żeby żółwie mogły jeść wystarczająco. Pozostałości pożywienie z akwaterrarium są usuwane w celu utrzymania czystości.

Jak nakarmić czerwonobrzucha żółwia 1

Przy okazji lepiej karmić żółwie w osobnej umywalce - jest o wiele wygodniejsza i czystsza.</ P>

Dość często pojawia się pytanie, co karmić małeżółwie czerwonobrzuchy. To samo dotyczy dorosłych: wyciąć robaki, ryby, krewetki. Możesz traktować je specjalnym pokarmem, który jest sprzedawany w sklepach zoologicznych.

Dzień po dniu

Odpowiadając na pytanie, ile razy dziennie paszyred-turtle, zauważ, że najważniejsze - nie zapomnij ich nakarmić. Dzieci powinny otrzymywać jedzenie raz dziennie, dorosłe osobniki będą wystarczające i 3-4 razy w tygodniu. Oczywiście pod warunkiem, że w akwarium jest wystarczająco dużo "paszy".