Jak nakarmić żółwia czerwonolicy

Żółwie czerwonolice są wszystkożernegady, więc ich dieta powinna być zróżnicowana. W naturalnych warunkach te urocze stworzenia żywią się małymi rybami, ślimakami, skorupiakami, narybkiem i planktonem. Dieta jest okresowo rozcieńczana pokarmem roślinnym. Ale jak i jak karmić żółwia czerwono-wodnego w domu? Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów:

  1. Racja. W sklepach zoologicznych sprzedawano specjalną fabrykępasza, składająca się z suszonych skorupiaków, zbóż, wodorostów i mąki. W razie potrzeby do diety można dodać posiekane dżdżownice, mielone mięso wołowe, kawałki serca, wątrobę drobiową. Nie zapomnij okresowo podawać gotowanym rybom żółwia (morszczuka, gromadnika, dorsza, szprota). Jako pokarm dla roślin odpowiednie są sałata, aloes, dmuchawce, marchew i buraki.
  2. Okresowość. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak często karmićczerwono-żółwia, w przeciwnym razie po prostu użyjesz dodatkowej żywności, która szybko stanie się niezdatna do użytku w środowisku wodnym. Eksperci zalecają karmienie młodych osobników 2 razy dziennie i dorosłych (ponad 2 lata) - raz na dwa dni.
  3. Proces karmienia. Tak więc, jak karmić czerwono-dojrzałychżółw? Ogólnie rzecz biorąc, jest rzeczą naturalną, że je w wodzie, ale nie jest to bardzo wygodne pod względem higienicznym. Niedożywione kawałki żywności szybko rozkładają się w wodzie z powodu tego, co często musi się zmieniać. Czy istnieje wyjście z tej sytuacji? Możesz spróbować wyszkolić swojego zwierzaka, aby wziął jedzenie na lądzie. Aby to zrobić, musisz umieścić jedzenie na brzegu i ostatecznie przenieść je dalej i dalej. Jest inny sposób - wystarczy nakarmić żółwia oddzielnym pojemnikiem z wodą. Może to być niewielka miska lub rondel. Po karmieniu dobrze odżywionego czerwonobrzucha żółw można powrócić do akwarium.