Co karmić żółwia rzeki w domu

Żółwie wodne żyją wyłącznie w wodzie, orazTylko potrzeba wygrzewania się na słońcu lub składania jaj powoduje, że wydostają się na ląd. W takich momentach są one odbierane przez ludzi, którzy nie zawsze są świadomi tego, co jest konieczne, aby wyżywić żółwia rzeki i jak go trzymać w domu. Natura obdarowała tego gada ogromną cierpliwością i wytrzymałością. Ale dostanie się w niesprzyjające warunki istnienia, jest mało prawdopodobne, aby osiągnąć sto lat jej życia.

Rzeka Tortoise Ration

Eksperci nie doradzają w drodzeżółwia nosić do domu, z wyjątkiem przypadków, w których jego wygląd wskazuje, że trudno jest się wyżywić. Dla utrzymania gady potrzebują terrarium z atakiem i idealnie czystą wodą, ponieważ żółw może jeść tylko w wodzie. Aby staw był mniej zanieczyszczony, pobiera się oddzielny pojemnik do karmienia.

Należący często do drapieżników, często żółwi rzecznychkarmione rośliny przeznaczone dla gatunków lądowych, narzekając, że żyją na wpół zagłodzone. W żadnym wypadku nie można tego zrobić. Odsetek pokarmów roślinnych, które mogą być karmione żółwiami rzek w domu, powinien być znacznie mniejszy niż pochodzenia zwierzęcego.

Karmienie żółwia w domu jegoróżnorodność jest gorsza od żywej natury. Główny pokarm jest uważany za rybę, chociaż nie jest to całkowicie poprawne. Żółw wodny zjada przyjemności żab, robaków, krewetek, kalmarów i małych gryzoni. W żadnym przypadku żywność nie powinna być poddawana obróbce cieplnej.

Jak często należy karmić żółwia wodnego?

Rosnąca młodzież musi jeść codziennie, iStarsze okazy wystarczą, by karmić raz na dwa lub trzy dni. Raz na siedem dni żółwie karmione są kurczakiem lub wątrobą wołową. Nie częściej podaje się dodatkowe pokarmy, którymi są różne owady, bezkręgowce i mięczaki.

Dla opracowanych żółwi wodnychspecjalna sucha karma zawierająca witaminy i mikroelementy niezbędne dla organizmu. Ale przede wszystkim potrzebują wapnia, który jest wchłaniany tylko wtedy, gdy istnieją specjalne lampy, które zastępują naturalne promienie słoneczne.

Co karmić żółwia rzeki w domu1

Niewielka część pokarmu roślinnego często składa się z alg, rzęsy wodnej, mniszka lekarskiego i miękkich części roślin rosnących w pobliżu zbiorników wodnych.</ P>

Co nie może zasilić żółwia rzeki w domu?

Niebezpieczny dla ciała żółwia jest posiłeknasz stół, w tym warzywa i owoce, a także wszystko, co jest używane przez zwierzęta domowe. Nie polecaj podawać jej produktów mięsnych i ryb zawierających dużo tłuszczu. Musisz być bardzo ostrożny przy wybieraniu owadów i roślin, ponieważ niektóre z nich mogą być trujące, podczas gdy inne mogą zakłócać wchłanianie wapnia lub mogą powodować niedobór jodu.