alabay

Alabai lub Central Asian Shepherdnajstarsza rasa psów bojowych i stróżujących, historia rasy ma ponad 2000 lat. Początkowo te psy wychowywały się, aby chronić stada owiec przed wilkami, a także chronić osobę przed niechętnym gościem - ludźmi lub drapieżnikami.

Charakterystyka Alabai

Dla pasterza środkowoazjatyckiego wyróżnia się następujące cechy:

 • umiarkowana agresja;
 • reakcja zapobiegawcza;
 • silnie rozwijany instynkt terytorialny.

Wygląd Alabaja inspiruje szacunek - tosilny, wysoki, wysoki pies (w kłębie 60 cm) z masywną głową i krótką wyściółką. Kolor może być inny - biały, czarny, szary, czerwony, opalenizna. Uszy i ogon najczęściej kończą się w pierwszych dniach życia szczeniąt.

Szkolenie Alabai

Pies Alabai jest całkiem samowystarczalny, niezależny,spokojny, kochający wolność. Jednak z właściwym wychowaniem, będzie słuchać lidera paczki i stać się doskonałym towarzyszem jego rodziny i dzieci. Dlatego musisz zwracać uwagę na treningi, które zazwyczaj zaczynają się od 6 miesiąca życia, a przez 9 miesięcy szczeniak powinien już czuć się liderem w sobie, móc nosić i poznać następujące polecenia:

 • zakaz "niedozwolony";
 • ruch "następny";
 • "Miejsce";
 • "Dla mnie";
 • "Stań".

Pies powinien być spokojny co do ciebieweź jej miskę, przesuń jedzenie itp. Celowo i konsekwentnie osiągaj tytuł lidera pakietu, lider z pomocą poleceń, intonacji, działań. Jesteście zobowiązani do właściwego zachowania psa, a ona nadal jest szczeniaczką.

Troska o Alabama

Centralny Owczarek Azjina ulicy, ale też można przyzwyczaić się do życia w domu. Nie zaleca się przechowywania psa rasy Alabai w mieszkaniu, nie ma wystarczającej ilości wolnej przestrzeni, co może mieć negatywny wpływ na jego charakter.

Często wielu właścicieli buduje specjalne wolierydla alabaya. Psy czuje się dobrze na ulicy, mając pudło na spanie i baldachim z upału. Nie zapominaj o chodzeniu: nawet jeśli żyjesz w wolarach, Alabai potrzebuje rozgrzać się, czuć wysiłek fizyczny.

Psy tej rasy nie wymagają dużej troski, ichWełna jest odporna na zabrudzenia i wygląda dobrze nawet po długim spacerze po lesie. Silne przemieszczanie występuje na wiosnę, jeśli chcesz, można dogrzebać psa na ulicy, usuwając wełnę. Wyczyść uszy psa, zwłaszcza jeśli są objawy zakażenia, nie trzeba zapinać pazurów w razie potrzeby.

Seksualne dojrzałości Alabai osiąga 6-8 miesięcy,Jednakże pierwsze dopasowanie powinno być przeprowadzone nie wcześniej niż 18 miesięcy, lub trzeciego wyrostu, a u psa nie wcześniej niż 24 miesiące. W dniu 9-14 dnia dojścia, można zacząć łączyć Alabai. Rozróżniać ręczne i swobodne dopasowanie. Bezpłatne uprawa jest możliwe, jeśli zwierzęta nie wykazują oczywistej agresji ze sobą i mają już doświadczenie w takich sprawach. Podczas robienia ręcznego właściciel pomaga jego psa, pocieszając ją, trzymając się za brzuch. W przypadku agresji można założyć kufę.

Alabai to zdrowa rasa, rzadko dominują chorobyona. Ale istnieje możliwość dysplazji stawu biodrowego i łokciowego, więc uważnie rozważyć żywność psa, powinna ona być pełna wapnia, zwłaszcza u szczeniąt.

Jak karmić alabai?

Najpierw określ metodę karmienia: albo całkowicie naturalną żywnością, albo tylko suchą żywnością. Nie mieszaj obie strony!

Karmienie alabaya naturalnymi produktami spożywczymi powinno obejmować:

 • chude mięso (wołowina, cielęcina);
 • częściowo produkty uboczne;
 • Kasza owsiana, płatki owsiane, kasza gryczana;
 • wady Alabai

 • warzywa.

Podaj psa dwa razy dziennie, w proporcjach proporcjonalnych do wagi psa, nie zapomnij o wystarczającej czystej wodzie pitnej!

Wady Alabai wynikają z godności -siłę i instynkt ochronny. Nigdy nie zapominaj, że zanim będziesz psem, który może zadusić wilka, a przy braku tego innego psa. Bardzo uważny na edukację Alabai, musisz jasno przeanalizować sytuację i dostosować zachowanie psa w tym - pochwalić, zabronić lub dać wolność. Powinieneś ćwiczyć szkolenie psów i zawsze czuć się wzajemnie z owczarkiem. Dopiero wtedy stanie się twoim najwierniejszym przyjacielem i nieustraszonym obrońcą rodziny!