jak wiele psów żyje

Dla wielu psów stają się prawdziwymi członkamirodziny. I właściciele psów, oczywiście, zastanawiać się, jak bardzo ich ulubiona będzie żyć. Średnia długość życia psów wynosi 12 lat. Jednak maksymalny wiek zwierzęcia zależy od rasy, a od warunków życia i środowiska.

Innym czynnikiem wpływającym na czas trwaniażycie zwierzaka jest jego rozmiarem. Ile żywych duże psy nie może powiedzieć dokładnie, ale wyraźnie ich życie jest krótszy niż w przypadku mniejszych psów. Wynika to z faktu, że serce robi świetną robotę u psów ras dużych. Wewnętrzne narządy dużych psów szybko zużywają się lub nie wytrzymują stresu.

Aby porównać, jak małe są psydłuższe niż duże, można podać kilka przykładów. Krasnoludki i pekińczycy żyją średnio ponad 15 lat, a niemieckie pasterze i mastify od 8 do 12 lat. Oznacza to, że psy małych ras żyją półtora razy dłużej niż ich więksi bracia.

Ile żyjących psów to kundle?

Niestety, psy, które mieszkają na ulicy są bardziej prawdopodobnechorych i zwykle umierają, zanim osiągną wiek. Karmią z pojemników na śmieci i wysypisk, co jest złe dla ich zdrowia. Mrozy letnie i zimowe, które wyprzedzają kundelki na ulicy, również nie dodają ich do życia.

Psy boso są często podatne na takieśmiertelna choroba, jak zaraza. W przypadku zakażenia wystarczy tylko jeden kontakt. Psy domowe są zazwyczaj zaszczepione przeciwko tej chorobie, a nikt nie troszczy się o kundle.

Zwykle kundel jest mestiwą różnych ras. U psów różnych ras średnia długość życia jest inna. W konsekwencji długość życia psa domowego zależy również od rasy rodziców.

Więc jaka będzie średnia krajowapies, zależy od warunków życia, a także od rasy rodziców. Ale fizjologicznie żywe psy mogą żyć dłużej niż te rasy, które zostały sztucznie wycofane.

Oczekiwana długość życia psów różnych ras
  1. Chihuahua - te małe psydługie wątroby. Ich średnia długość życia wynosi 12-15 lat. Ale niektóre psy przeżyły do ​​20. Jak długo Twój pies z Chihuahua hoduje na żywo, zależy od tego, jakie warunki jej dać i jak się nią zajmie.
  2. Akita-inu. Należał do tej rasy psa o imieniu Khatiko, bohatera dotykowego filmu. Ci, którzy chcieli się poznać jako wierny przyjaciel, prawdopodobnie zastanawiali się: ile lat żyją takie psy jak Hatiko? Tak więc średnia długość życia psów rasy Akita Inu wynosi 10-14 lat.
  3. Ten terrier. Ile żyjących psów rasy, którą mówi Terier, jest trudne. Ich średnia długość życia wynosi 10-15 lat. Ale niektórzy ludzie przeżyli do 25.
  4. Chiński Crested. Chociaż małe rozmiary, te psy nie żyją tak długo, jak ich właściciele chcieliby. Oczekiwana długość życia chińskich piskląt ma 10-12 lat.
  5. Husky. Te piękne psy nawet w ciągu 10-14 lat zachowują doskonałe właściwości fizyczne.

    jak wiele psów żyje?

    Ale jak wiele lat mogą żyć psami ras Husky - zdumiewające. Wielu ludzi żyje do 20-25 lat.
  6. Bokser. Gwarancją długiego życia tych psów jest regularne ćwiczenie. Ale średnia długość życia psów bokserskich jest niewielka, rzadko kiedy żyją do 10 lat.

Przedłużyć życie swojego psa, uważnieobejrzyj dietę jej jedzenia i nie zapomnij o szkoleniu zwierzaka. Wszystkie psy niezależnie od rasy wymagają regularnych spacerów na świeżym powietrzu. Duże psy rosną w wieku 7-8 lat. Wielu z nich traci starą umiejętność, więc bądź bardziej łagodna wobec nich. Uwaga, starsze zwierzęta wymagają co najmniej szczeniąt.