Smok moskiewski

Dekoracyjne rasy psów Smok Moskiewskiwyprowadzone nie tak dawno temu. Jej przodkami byli aborygenowie w Moskwie. Od dawna wiadomo, że w stosunkowo zamkniętej wspólnocie zwierząt łatwo można zidentyfikować charakterystyczne fenotypy, czyli pierwotnych pierwotnych skał. Łatwo jest zobaczyć na przykład bezdomnych psów żyjących w pewnym regionie.

Historia rasy

Historia tej rasy pochodzi z 1988 roku. Inżynier Zoo przez wykształcenie i kynolog Zoya Kostyna na ulicy podniósł mały bezdomny szczeniak. Od zwierzaka o brązowym kolorze dorastał pies Kari z niezwykłym typem wełnianego płaszcza. Płaszcz był sztywny i rzadki, grzbiet na głowie, a wąsy i broda sprawiły, że w przeciwieństwie do innych psów znanych ras. Kiedy Kari stała się starsza, została przekroczona tego samego rodzaju czarnego mężczyzny Microna. Został też odebrany na ulicy. W wyniku kojarzenia czterech malutkich szczeniąt o różnych kolorach: czarno-opalenizna, czerwona, płowa i wilk. Kostyna była bardzo zainteresowana tym, a zdecydowała się naprawić rasę, przekraczając Mikron i Likę - sukę o podobnym kolorze płowy. Urodzony Krosh okazał się kopią firmy Micron. Jednak kolejne rozmowy rozczarowały psów, ponieważ fenotyp był nieobecny. Dopiero w 1994 r. Można było konsolidować wynik, aw 1998 r. Nadszedł czas na ogłoszenie nowej rasy.

Opierając się na standardzie opracowanym przez firmę Z. Kostyna, L. Ivanova i N. Karpysheva, rasa smoka moskiewskiego została po raz pierwszy wprowadzona do grupy IX, a później przeniesiona do V, gdzie występują prymitywne skały. Jednak FCI nie rozpoznał tej rasy.

Opis rasy

Smoki Moskwy to małe psy,Posiadających cechy wełny. Wszystkie zwierzęta mają charakterystyczną koszulę: rzadki awen, grzebień, drobną brodę, cienki wąsik. Przedstawiciele rasy mogą mieć krótki i długi płaszcz, a kolor moskiewskiego smoka jest dozwolony przez kogokolwiek poza wykrytymi. Chociaż opisy zwierząt są tylko czerwone, szystkie, brązowe, jasnobrązowe, czarne, czarne, niebieskie i wilk.

Charakter moskiewskiego smoka, ale doczęsto wykazują agresję innym psom. Mimo to, smoki łączą się z wilczarzami, chartami, owczarkami, pudelami, a nawet królikami i kotami. Są inteligentni, łatwy do nauczenia, lojalni i figlarny. Charakter psów z Moskiewskiego Smoka musi być dostosowany od pierwszych dni, w przeciwnym razie pies będzie nieposłuszny. W edukacji moskiewskiego smoka wszyscy członkowie rodziny powinni wziąć udział, bo najmniejsza słabość polega na tym, że pies czuje się mistrzem domu.

pielęgnacja

Smoki są pochodzenia dziedzińca, więcW ich treściach nie ma specjalnych wymagań. Codzienna pielęgnacja smoka w Moskwie jest ograniczona do chodzenia i karmienia. Pokrywa wełny jest wystarczająco twarda, więc nie ma potrzeby codziennego użytku

Rasy moskiewskiego smoka

Do grzebienia zwierzęcia. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu, aby chodzić na grzebieniu wełny. Karmienie psa nie jest również trudne - smoki Moskwy są niemal wszystkożerne, nie jedzą żywności. </ P>

Jeśli masz ochotę na psakursy OKD, to jest całkiem realne. Smoki Moskwy wraz z dużymi psami są w stanie wykonać zadania ustalone przez trenera. Tylko bariery mogą stać się przeszkodą.

Zdrowie tychpsy. Praktycznie nie ma chorób smokom moskiewskim nie jest straszne, ponieważ przez długi czas ich przodkowie nauczył się przeżyć na ulicach miasta, gdzie warunki nie są najbardziej wygodne i bezpieczne.